Благодарности - Проект 2019 Етап 1


Благодарности за приноса към подготовката на кандидатурата на София и ЮЗР за Европейска столица на културата


Организации, участвали в работилници за идеи

Архитектурно студио „Funkt”, Асоциация за свободен театър, Асоциация на софийските писатели, БНР, БНТ, Българска фестивална асоциация, Бюро „Култура”, галерия – музей Дечко Узунов, галерия „Ластици”, галерия Васка Емануилова, Група „Град”, дом на културата Искър, дом на културата Красно село, дом на културата Надежда, дом на културата Средец, експериментална театрална студия ИГРА, Изгубената България, Институт за съвременно изкуство, камерен ансамбъл Софийски солисти, Кантус Фирмус” АД, квартет Димов, Малък градски театър Зад канала, Културен център на СУ, общински оркестър Симфониета София, ОП „Стара София”, ОП „Туристическо обслужване”, Организация „36 маймуни”, Постстудио, Продуцентска компания „Агитпроп”, Продуцентска къща „Компот колектив”, Сдружение „Име”, Сдружение „Радар”, Сдружение „Разнообразни и равни”, Сдружение „Трансформатори” Софийска градска художествена галерия; Софийска филхармония, Софийски духов оркестър, Софийски исторически музей, Софийски камерен хор Васил Арнаудов, София техно парк, София филм Фест, Столичен куклен театър, Столична библиотека, Съюз на българските филмови дейци, „Таймарт”, театър Възраждане, театър Сириус , театър София, фондация „ За нова култура”, фондация „ Кредо Бонум”, фондация „Easyart”, фондация „Next page”, фондация „Аматерас”, фондация „Елизабет Костова”, фондация „Междуетническа инициатива за човешки права”, фондация „Танцово изкуство – Илиев”, Фондация за градски проекти и изследвания, Фондация за градско изкуствo, Център за европейски бежански, миграционни и етнически изследвания „CERMES”, Център за култура и дебат „Червената къща, Център за образователни инициативи, DeridaDanceCenter, “On!Fest”, Sofia Free Tour.

 

Политическа подкрепа 

Албена Атанасова, Анна Славова, Борислав Бориславов, Виктор Янев, Владимир Кисьов, Дончо Барбалов, Елен Герджиков, Жельо Бойчев, Ивелина Джартова, Илинка Никифорова, Илияна Гугинска , Ирина Йорданова – Колева, Ирина Савина, Капка Георгиева, Коста Иванов, Любомир Дацов, Любомир Христов, Малина Едрева, Мария Бояджийска, Мария Димитрова, Мита Георгиева, МихаилВладов, Николай Белалов, Николай Стойнев, Нина Чанева, Петър Москов, арх. Петър Диков, Ралица Стоянова, Роберт Янакиев, Теодора Делисивкова, д-р Тодор Чобанов, Христо Ангеличин, Чавдар Ненов, Юлия Ненкова.

 

Администрация на Столична община

Бисера Личева и екип; Галя Бежанска и екип ; Димитър Петлешков и екип; Емилия Желева и екип; Ирена Димитрова и екип ; Красимир Димитров и екип; Мария Божкова и екип ; Мария Минчева и екип ; Марияна Симеонова, Антоанета Македонска и екип ; Ралица Маджарова и екип ;Тодор Тодоров и екип.

 

Доброволци

Адлен Васвиева, Александра Кутева, Александра Горанова, Александър Божков, Александър Долапчиев, Алия Буазра, Анастасия Живаева, Анна Плющева, Антония Хъмова, Биляна Асенова, Боряна Тошева, Валерия Радева, Василена Момчилова, Вероник Бостанджиян, Вероника Каранешева, Георги Танев, Гера Илиева, Гергана Арнаудова, Деница Чанева, Детелина Тюрдиева, Диана Недева, Димитър Мунин, Ева Христовова, Евгения Паликова, Елена Дренска, Елисавета Георгиевa, Ивайло Александров, Ивелина Петкова, Изабела Маркова, Илиян Кукуцов, Инна Любомирова, Йоана Димитрова, Йоана Колева, Йоанна Микова, Йовка Янева, Ирина Толева, Камелия Стратиева, Калина Ангелова, Катерина Захариева, Кирил Даскалов, Кристина Андреева, Лора Станева, Маргарита Петкова, Мария Божкова, Мария Йорданова, Мария Минкова, Мария Славчева, Марта Величкова, Мая Александрова, Миглена Горанова, Милена Хрулева, Михаела Владимирова, Моника Евстатиева, Моника Николова, Наталия Гълъбова, Нели Бъчварова, Паола Петкова, Петър Илчев, Петър Ризов, Петя Иванова, Петя Станкова, Пламена Петкова, Полина Георгиева, Полина Кирова, Рилка Манолова, Руслан Леонтиев, Силвия Зарева, Силвия Терзийска, Сияна Петрова, Станислава Георгиева, Стамен Кънев, Стела Михайлова, Теменужка Захариева, Траяна Кръстанова, Христо Райнов, Цветина Веселинова, Явор Дудин, Яна Тодорова, Яница Маринова.

 

Международна експертна група

проф. Александър Кьосев, Деница Лозанова, проф. Пламен Джуров, Светлана Ломева, Севдалина Войнова, Тревор Дейвис, Юрий Вълковски.

 

Регионална експертна група

Анелия Рабакова, Веска Миланова, Дима Укалска, Елена Арнаудова, проф. Кирил Гогов, Славчо Чанев, Снежинка Викторова, Христина Шопова.

 

Координационен екип „Асоциация за развитие на София”

Албена Начева, Александър Политов, Биляна Балева, Галина Цветкова, Димитър Лилков, Зои Борисова, Ния Аврамова, Снежина Гъбова.